Māksliniece, kuras ota ir daba

Liene uzskata, ka darbošanās dārzā ir kā māksla. Tikai šajā gadījumā viņa nezīmē ar otu uz papīra, bet dabā. Dabā ir milzum daudz krāsu, veidu un formu, ar kurām iespējams radīt neaizmirstamus mākslas darbus. Jebkurš dārzs ir īpašs un katrs dārzs ir skaists savā veidā. Lieni sajūsmina skaisti dārzi un lielāko gandarījumu rada sajūta, ka cilvēki iet garām, pamana un atceras viņas veidotos dārzus.

Liene savu mīlestību uz dārzu sastapa un sāka izdzīvot Bulduru Dārzkopības vidusskolā. Viņa nevēlējās turpināt mācības Mazsalacas vidusskolā, kur pavadījusi savu bērnību un zināja, ka papildus klasiskajai vidusskolai, vēlas apgūt arī praktiskas zināšanas. Bet viss sākās pavisam vienkārši, kad Lienes tante parādīja Lienei sludinājumu avīzē, ka Bulduru Dārzkopības vidusskolā notiek audzēkņu uzņemšana.

Liene devās uz Bulduru Dārzkopības vidusskolu un iemīlējās šajā vietā. Viņu aizrāva skaistā teritorija un lieliskie dārzi. Tajā brīdī Lienei bija skaidrs, ka viņa vēlas mācīties šajā vidē un, iespējams, turpmāko dzīvi saistīs tieši ar dārza iekopšanu un ainavas veidošanu.

Lienes tālāko karjeras attīstību un galējo izvēli droši vien noteica iespēja, kuru nodrošināja Bulduru Dārzkopības vidusskolas radītie labvēlīgie apstākļi, kas nodrošināja Lienei un vēl diviem audzēkņiem iespēju pēc vidusskolas absolvēšanas studēt Nīderlandē.

Māksliniece devās uz Nīderlandi, kur papildus dārzkopībai mācījās starptautisko uzņēmējdarbību un biznesa vadīšanu 3 gadus. Šeit viņa atklāja sev pasaules mērogā vērtējamu pieredzi dārza veidošanā. Viņa iepazina Nīderlandes dārzkopības neizsmeļamās iespējas un varēšanu. Lienei likās pārsteidzoši, ka valsts, kas teritorijas ziņā ir krietni mazāka par Latviju, ir pasaules mēroga dārzkopības lielvalsts. Tas ļāva paskatīties savādāk arī uz Latvijas iespējām dārzkopībā un radīja vēlmi uzsākt nodarboties ar dārzkopību un veidot dārzus Latvijā. Nīderlandē viņi bija liela internacionālu studentu grupa, kas spēja domāt un vērtēt lietas citādi. Mācības Nīderlandē arī iedrošināja izvēli karjeras ziņā balstīt uz to, ko vēlas darīt, nevis uz to, ko vajag.

Atgriežoties Latvijā, Liene kopā ar vīru sāka meklēt iespējas darboties dārzkopības jomā un drīz vien nonāca pie secinājuma, ka jāveido savs uzņēmums. Pēc studijām un dažiem gadiem, kurus Liene pavadīja ceļojot un iepazīstot pasauli, atgriezties Latvijā bija neliels izaicinājums. Darbu atrast bija grūti un bija nedaudz sajūta, ka viņu šeit atpakaļ nepieņem. Tomēr apstākļi bija labvēlīgi un, pateicoties draugu atbalstam, Liene ieguva savu pirmo pasūtījumu un reizē arī izaicinājumu Latvijā – veidot akmens dārzu un dzīvžogu Liepas muižai, kuras atjaunošana tobrīd ritēja pilnā sparā.

Šī bija Lienes pirmā iespēja veidot dārzu un reizē tas arī bija diezgan liels izaicinājums un atbildība. Darba bija diezgan daudz, bet Liene ir priecīga par paveikto, kā arī par lielisko laiku, kuru viņa pavadīja Liepas muižā. Dārza veidošanai pagāja gandrīz visa vasara un tas bija skaists laiks. Šī bija arī iespēja sevi pierādīt un atsperties, lai turpinātu profesionālu darbošanos dārzkopības nozarē.
Šobrīd Lienes komandā jau darbojas 3 cilvēki un viņas nākotnes vīzijas ir diezgan plašas. Viņi strādā gan ar valsts, gan privātajiem pasūtījumiem visā Latvijā. Lieni aizrauj skaistie dārzi Jūrmalā un viņa gribētu vairāk tādus veidot arī Valmieras pusē, kur viņa darbojas. Bieži vien pasūtītāju vidū ir latvieši, kas atgriežas no ārzemēm, un tagad vēlas visu iekārtot, kā kādreiz ir izsapņojuši. Lienei patīk realizēt šādas dārza ieceres un viņa priecājas, ja izdodas radīt dārzu, kas priecē tā īpašnieku un kuru pamana un atceras garām gājēji.

Liene mīl savu darbu un uzskata, ka dārza veidošana ir nodarbošanās, kas katru dienu dod jaunas sajūtas. Lienei katra diena ir kā jauns sākums ar plašām iespējām. Ar katru klientu Liene strādā individuāli un veido dārzu atbilstoši viņa vēlmēm. Viņa priecājas, ka viņai ir lieliska iespēja ieiet dārzā, kas ir aizaudzis, radīt vīziju par to, kāds tas varētu būt, strādāt un doties prom, kad tas izskatās pavisam citādi un spēj aizraut vērotājus.

Lienei ir lieliskākā profesija, kāda vien var būt, jo viņa ir māksliniece, kas var savus mākslas darbus gleznot dabā!

lvLatvian