Parūpējies par savu veļasmašīnu, lai nodrošinātu tās darbību!

Kā jau jebkurai sadzīves tehnikai, arī veļasmašīnai nav Saules mūžs, tomēr mēs varam darīt visu iespējamo, lai pagarinātu veļasmašīnas kalpošanas laiku.

Viss, kas ir jādara – jāievēro pareizi lietošanas priekšnoteikumi, jāveic regulāras pārbaudes, jāiztīra un jāatkaļķo veļasmašīna.

Kļūdas, kuras mēdz pieļaut veļas mazgājamās mašīnas lietotāji, bet no kurām vajadzētu:

*veļasmašīnas pārslodze – mašīnas pielikšana „ar kaudzi” rada pārslodzi, un tādējādi rodas veļas mazgājamās mašīnas bojājumi, kā arī veļa netiek kārtīgi izmazgāta. Tāpēc ir nepieciešams ievērot pieļaujamo kilogramu daudzumu, kas norādīts instrukcijā saskaņā ar izvēlēto programmu.

*veļas pulvera un mīkstinātāja pārmērīgais daudzums – pat, ja Jūsu drēbes ir ļoti netīras, apdomājiet veļas mašīnas pulvera nepieciešamo daudzumu; pārāk liels pulvera un mīkstinātāja daudzums rada nosēdumus veļasmašīnā;

*nepareizs mašīnas novietojums – veļasmašīna nedrīkst vibrēt, sisties pret sienu vai grīdu, jo tas var radīt mehāniskus bojājumus;

*virsma kā mantu glabātuve – protams, liels kaitējums netiks nodarīts, ja uz veļas mazgājamās mašīnas virsmas novietosim vieglu priekšmetu uz īsu laiku, bet nevajadzētu likt neko smagu, jo tas rada papildu slodzi;

*kabatu neiztīrīšana – pirms mazgāšanas vienmēr izņemiet visu, kas atrodas kabatās, jo citādi ne tikai sabojāsiet savu apģērbu, bet arī veļasmašīnas gumiju un citas daļas.

Lai veļasmašīna kalpotu ilgāk, veic tās apkopi regulāri. Pēc mazgāšanas izslauki pulvera un mīkstinātāja nodalījumus, izņem gružus, papīrus, citus priekšmetus, kas tikuši mašīnā; iztīri iekārtas filtrus, attīri no kaļķakmens nosēdumiem.

Tomēr, ja jūti, ka Tava mašīna nedarbojas kā nākas un pats netiec gudrs, kas par vainu, nevilcinies un sauc meistaru!

lvLatvian